Opracowania tematyczne

Alert prawny: Do 1500 € dofinansowania na zgłoszenie znaków towarowych i wzorów przemysłowych

e-petrol.pl
2021-01-13 / 08:22
Alert prawny: Do 1500 € dofinansowania na zgłoszenie znaków towarowych i wzorów przemysłowych

Komisja Europejska wraz z Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) utworzyły fundusz dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), w celu zabezpieczenia ich praw własności intelektualnej. MŚP mogą otrzymać dotacje w wysokości maksymalnie 1500 euro z programu „The Ideas Powered for Business SME Fund” na usługi wstępnej diagnostyki własności intelektualnej i/lub zgłoszenia znaków towarowych i wzorów przemysłowych/wspólnotowych na poziomie krajowym, regionalnych i unijnym.

11 stycznia ruszył program bonów własności intelektualnej oferujący nawet 1500 euro dofinansowania do zgłoszenia znaków towarowych i wzorów przemysłowych między innymi przed:
  • Urzędem Unii Europejskiej ds. własności intelektualnej (EUIPO), pozwalającym uzyskać ochronę na całym obszarze Unii Europejskiej,
  • Urzędem Patentowym RP.
Więcej o programie przeczytają Państwo w alercie Kancelarii Ostrowski i Wspólnicy sp. k. – dostępnym w załączniku.

Zadaj pytanie
Jeżeli masz pytanie dotyczące przepisów prawa, związane z działalnością na rynku paliw zadaj je tutaj. Wysyłając je zgadzasz się na jego publikację w naszym serwisie (dane osobowe, adres e-mail nie są publikowane, dzięki czemu zachowujesz pełną anonimowość).
Ukierunkowujące odpowiedzi, pozwalające Ci ocenić złożoność problemu, pojawią się w Sekcji Prawnej e-petrol.pl w dziale Pytań i odpowiedzi (FAQ), najpóźniej po upływie 5 dni roboczych. Udzielą Ci ich eksperci z renomowanych kancelarii prawnych, mający doświadczenie w obsłudze firm energetycznych.

Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-674), przy ul. Legnickiej 46A/10 »

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-674), przy ul. Legnickiej 46A/10.

Dane kontaktowe inspektora ochrony danych w Information Market S.A. tel. +48 71 787 69 69, e-mail: iod@informationmarket.pl.

Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym udzielenia odpowiedzi na pytanie przesłane przez formularz kontaktowy.

Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępniane innym podmiotom.

Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.

Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie.

Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu uzyskania odpowiedzi na zadane pytanie.


* Zaznaczenie pola jest obowiązkowe

Partnerzy sekcji prawnej
KW Kruk i Wspólnicy Kancelaria Prawnicza Sp.k.
Kancelaria Cabaj Kotala
Pytania do ekspertów