Paliwa TotalEnergies - jakość i cena w trosce o Twój biznes

LOTOS Asfalt – dziesięć lat na polskich drogach

Spółka LOTOS Asfalt, w ciągu dziesięciu lat działalności, sprzedała ok. 7,5 mln ton asfaltów (w tym ok. 1,2 mln ton asfaltów modyfikowanych), które zostały wykorzystane do budowy i modernizacji 9 tys. km. dróg, w tym m.in. autostrad A1, A2 i A4 oraz dróg ekspresowych S3, S7, S8 i S17.

Powstanie LOTOS Asfalt (1 kwietnia 2004 r.) niemal zbiegło się z wejściem Polski do Unii Europejskiej. Spółka z powodzeniem wykorzystała otwarcie nowych rynków zbytu, ale przede wszystkim wzięła istotny udział w największym w historii Polski programie rozbudowy i modernizacji infrastruktury drogowej w ramach unijnego budżetu na lata 2007-2013.

Technologie wykorzystywane przez LOTOS Asfalt zostały docenione nie tylko przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad ale również prywatnych koncesjonariuszy (m.in. Gdańsk Transport Company). GTC wybudowała ok. 150 km odcinek autostrady A1 z Gdańska do Torunia z zastosowaniem asfaltów klasycznych oraz modyfikowanych (MODBIT), produkowanych przez LOTOS Asfalt.

Oprócz autostrad, dróg ekspresowych, krajowych czy wojewódzkich spółka LOTOS Asfalt realizowała również m.in. dostawy na budowę infrastruktury wokół Stadionu Narodowego w Warszawie i stadionu PGE Arena w Gdańsku. Spółka LOTOS Asfalt powstała w Gdańsku. W czerwcu 2004 roku przejęła pracowników i aktywa asfaltowe rafinerii w Jaśle, a w lipcu 2005 r. kupiła wydział asfaltowy dawnej rafinerii w Czechowicach-Dziedzicach. Dziś spółka dysponuje trzema ośrodkami produkcyjnymi. Do klientów w Polsce i zagranicą trafiają produkowane w nich asfalty drogowe klasyczne i modyfikowane, a także emulsje oraz specyfiki asfaltowe. Sprzedaż LOTOS Asfalt skierowana jest w ok. 70% do klientów krajowych a w ok. 30% do klientów zagranicznych.
Zapraszamy na prezentację zakładu produkcyjnego I-MAXIMUM
Pozostałe aktualności
Oktan Energy rozbuduje infrastrukturę w swojej bazie

Oktan Energy rozbuduje infrastrukturę w swojej bazie

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie opublikował decyzję dotyczącą budowy rurociągów na terenie Bazy Oktan Energy w Szczecinie.

Unijne plany wodorowe potrzebują dotacji

Unijne plany wodorowe potrzebują dotacji

Kraje europejskie będą musiały zaoferować przedsiębiorstwom energetycznym dotacje i wsparcie regulacyjne w zakresie produkcji wodoru ze źródeł odnawialnych, aby umożliwić przejście na czyste paliwa, stwierdzili w środę menedżerowie sektora energetycznego.

Dobre wyniki norweskiej firmy

Dobre wyniki norweskiej firmy

Equinor ogłosił wyniki za pierwszy kwartał 2024 roku. Skorygowany dochód operacyjny wyniósł 7,53 mld USD. Spółka osiągnęła 7,68 mld USD zysku operacyjnego, a zysk netto w wyniósł 2,67 mld USD.

OPEC oferuje Namibii pomoc w wydobyciu węglowodorów

OPEC oferuje Namibii pomoc w wydobyciu węglowodorów

Sekretarz Generalny OPEC obiecał Namibii wsparcie w zagospodarowaniu odkrywkowych złóż ropy naftowej, co można odczytać jako zaproszenie tego kraju do OPEC.

Forum Paliw Gazowych trwa w Warszawie

Forum Paliw Gazowych trwa w Warszawie

Forum Paliw Gazowych to wydarzenie, podczas którego spotykają się dystrybutorzy LPG, firmy logistyczne, producenci zbiorników, wyposażenia i armatury dla sektora paliw płynnych oraz przedstawiciele administracji.

CPC dostarcza ropę zgodnie z harmonogramem

CPC dostarcza ropę zgodnie z harmonogramem

Konsorcjum Caspian Pipeline prowadzi prace techniczne na jednej z jednostek zdalnego sterowania (TPU). Następnie podobne działania planowane są w kolejnej jednostce, ale jak podaje CPC, dostawy ropy naftowej odbywają się zgodnie z harmonogramem.