Elektromobilność

Dopłaty do samochodów elektrycznych od czerwca?

e-petrol.pl
2020-05-22 / 09:33
Dopłaty do samochodów elektrycznych od czerwca?

W przyszłym miesiącu może wystartować zapowiadany już od ubiegłego roku nabór wniosków o dofinansowanie na zakup samochodów elektrycznych – informuje portal Gramwzielone.pl. Wiadomo też, że rząd chce wprowadzić zmiany, które mają uatrakcyjnić korzystanie z elektryków, a także świadczenie usługi ładowania.

Wiceminister klimatu Ireneusz Zyska zapewnił podczas seminarium nt. elektromobilności zorganizowanego przez Urząd Dozoru Technicznego i Polskie Stowarzyszenie Paliw Alanternatywnych, że w Ministerstwie Klimatu finalizowane są obecnie prace dotyczące ułatwień w zakresie finansowego wsparcia zakupu pojazdów elektrycznych przez osoby fizyczne oraz przedsiębiorstwa, jak i wsparcia dla budowy stacji ładowania.

Wiceminister klimatu zapewnił, że nabór wniosków o dopłaty na samochody elektryczne może rozpocząć się już w przyszłym miesiącu. Dofinansowaniem będzie mógł zostać objęty zakup pojazdu elektrycznego, którego cena nie przekracza 125 tys. zł, a w przypadku pojazdu wodorowego 300 tys. zł.

W przypadku przedsiębiorców maksymalna wysokość dopłat dla pojazdu elektrycznego kategorii M1 (pojazdy osobowe, posiadające nie więcej niż 8 miejsc oprócz siedzenia kierowcy) ma wynosić 30 proc. kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem, przy czym nie więcej niż 36 tys. zł na jeden pojazd. Pojazdy kategorii M1 zasilane gazem ziemnym będą mogły zostać objęte dopłatą w wysokości nie większej niż 20 tys. zł, zaś wodorem - nie większej niż 100 tys. zł.
Polecamy
Polecamy
Stwórz ekonomiczny biznes - uruchom stację paliw

Stwórz ekonomiczny biznes - uruchom stację paliw »