Elektromobilność

Niespełna 250 wniosków o dopłaty do samochodów elektrycznych

e-petrol.pl
2020-07-27 / 09:53
Niespełna 250 wniosków o dopłaty do samochodów elektrycznych

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował, że złożono 249 wniosków o dopłaty do zakupu aut z napędem elektrycznym, ponad 320 wniosków jest w trakcie składania. Łączna wartość kwoty dofinansowania przekroczyła 5 mln zł.

Fundusz podał, że beneficjenci chcący skorzystać z dopłaty do zakupu auta na użytek prywatny w ramach tzw. programu "Zielony Samochód" złożyli do piątku rano 206 wniosków na kwotę dofinansowania 3 mln 549 tys. 625 zł. Dalsze 140 wniosków ma status aktywnych formularzy roboczych, czyli jest w trakcie wypełniania przez wnioskodawców.

Nabór wniosków ruszył 26 czerwca br. potrwa do 31 lipca lub do wyczerpania środków.

W połowie czerwca resort klimatu oraz NFOŚiGW poinformował o trzech nowych programach dotyczących elektromobilności, skierowanych do różnych beneficjentów, na łączną kwotę blisko 150 mln zł. Programy: "Zielony samochód", "eVAN" i "Koliber", stanowią część większego Planu Zielonych Inwestycji, który oferuje w 2020 r. całkowity dostępny budżet dofinansowania w wysokości ok. 7,8 mld zł a całkowity wpływ tych programów na gospodarkę to ponad 22 mld zł.
Polecamy
Polecamy
Stwórz ekonomiczny biznes - uruchom stację paliw

Stwórz ekonomiczny biznes - uruchom stację paliw »