Elektromobilność

Aral w Niemczech zbuduje ponad 100 ultraszybkich punktów ładowania

e-petrol.pl
2020-07-28 / 09:33
Aral w Niemczech zbuduje ponad 100 ultraszybkich punktów ładowania

BP w Niemczech na swoich stacjach Aral, zainwestuje w sieć infrastruktury ultraszybkiego ładowania. Po udanym 12-miesięcznym projekcie pilotażowym w pięciu obiektach, Aral w ciągu najbliższych 12 miesięcy planuje uruchomić ponad 100 punktów ładowania.

Docelowo Aral chce zainstalować ultraszybkie ładowarki na kilkuset placówkach w kraju. Ładowarki na stacjach Aralu będą zasilane w 100 proc. zieloną energią i będą mogły ładować samochody z mocą do 350 kW (ultraszybkie ładowarki UFC). Pojazd z odpowiednią technologią akumulatorów można ładować w ciągu dziesięciu minut, co pozwoli na pokonanie do 350 km odległości.

W pierwszej fazie budowy zostaną zainstalowane i podłączone ładowarki w około 30 lokalizacjach Aral, głównie zlokalizowanych przy autostradach, drogach krajowych i obszarach miejskich. Każdy punkt sprzedaży będzie oferował dwie ładowarki z dwoma punktami ładowania, umożliwiając jednoczesne ładowanie do czterech pojazdów elektrycznych.

Kolejne dwie stacje ładowania, które mają zostać uruchomione w nadchodzących tygodniach, to Wuppertal (Nadrenia Północna-Westfalia) i Wollin (Brandenburgia). 

Dokładna kolejność uruchamiania pozostałych stacji detalicznych będzie uzależniona m.in. od rozbudowy sieci. W dłuższej perspektywie Aral chce zbudować ultraszybkie stacje ładowania w kilkuset lokalizacjach.
Polecamy
Polecamy
Stwórz ekonomiczny biznes - uruchom stację paliw

Stwórz ekonomiczny biznes - uruchom stację paliw »