Elektromobilność

Milion ładowarek przekroczony

e-petrol.pl
2020-08-10 / 09:43
Milion ładowarek przekroczony

Jak podała The Detroit News globalna łączna liczba publicznych ładowarek przekroczyła 1 milion.

Ilość jednostek miała podwoić się w ciągu trzech lat. Większość nowej infrastruktury powstała w Chinach i Europie. Ameryka Północna, ze znacznie mniejszymi dotacjami i wsparciem rządowym, pozostaje w tyle wyścigu o elektromobilność.

W Europie liderem pod tym względem pozostaje Francja, a Unia Europejska ogłosiła niedawno plany budowy 1 miliona publicznych ładowarek do 2025 roku. Co ciekawe dysproporcja między Europą a USA jest tak znacząca, że w samej Holandii ładowarek jest więcej niż w całych Stanach Zjednoczonych.

Prognozy BloombergNEF przewidują, że do 2040 r. świat będzie potrzebował około 12 milionów publicznych punktów ładowania.
Polecamy
Polecamy
Spotkanie dla firm z rynku biopaliw już w najbliższy piątek we Wrocławiu

Spotkanie dla firm z rynku biopaliw już w najbliższy piątek we Wrocławiu »

Newsletter Wiadomości e-petrol.pl

Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail

Administratorem Danych Osobowych jest...
Administratorem Danych Osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą przy ul. Legnickiej 46A/10 we Wrocławiu. Dane osobowe przekazywane są dobrowolnie w celu otrzymywania newslettera. Subskrybentom newslettera przysługuje prawo dostępu do treści przekazanych danych osobowych oraz możliwość ich poprawiania. Dane osobowe mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa.