Elektromobilność

Ioniq - nowa marka pojazdów elektrycznych

e-petrol.pl
2020-08-12 / 09:45
Ioniq - nowa marka pojazdów elektrycznych

Południowokoreański koncern samochodowy Hyundai chce stworzyć osobną markę, która będzie się specjalizowała w produkcji pojazdów elektrycznych.

Jak podaje agencja Reutera, Hyundai zamierza sprzedawać 1 milion pojazdów elektrycznych rocznie do 2025 roku i zajmować 10 proc. światowego rynku. Powinno to uplasować Hyundai na trzecim miejscu na świecie pod względem sprzedaży samochodów elektrycznych.

W ciągu czterech lat od 2021 roku Ioniq zaproponuje nabywcom trzy modele aut - a pierwszym z nich będzie crossover, oparty na koncepcji Hyundaia 45 wprowadzonego w 2019 roku. Głównymi konkurentami Hyundaia będą Volkswagen i General Motors, które również planują wejść do podobnej produkcji samochodów elektrycznych i zajmować odpowiednio 2 i 4 miejsce pod względem sprzedaży.
Słowa kluczowe: Hyundai, Ioniq
Polecamy
Polecamy
Spotkanie dla firm z rynku biopaliw już w najbliższy piątek we Wrocławiu

Spotkanie dla firm z rynku biopaliw już w najbliższy piątek we Wrocławiu »

Newsletter Wiadomości e-petrol.pl

Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail

Administratorem Danych Osobowych jest...
Administratorem Danych Osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą przy ul. Legnickiej 46A/10 we Wrocławiu. Dane osobowe przekazywane są dobrowolnie w celu otrzymywania newslettera. Subskrybentom newslettera przysługuje prawo dostępu do treści przekazanych danych osobowych oraz możliwość ich poprawiania. Dane osobowe mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa.