Elektromobilność

Przybędzie stacji ładowania aut elektrycznych na MOP-ach

e-petrol.pl
2020-10-27 / 09:35
Przybędzie stacji ładowania aut elektrycznych na MOP-ach

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że do lutego 2021 r. potrwa przetarg na budowę stacji ładowania aut elektrycznych. Dyrekcja zapowiedziała, że punkty mają być zlokalizowane na Miejscach Obsługi Podróżnych przy autostradach A1, A2, A4 oraz drogach ekspresowych S3, S7 i S8.

W komunikacie podano, że przedmiotem obecnego postępowania przetargowego jest dzierżawa fragmentów nieruchomości aż na 36 Miejscach Obsługi Podróżnych (kategorii I), pełnienia roli operatora oraz dostawcy usługi ładowania dla tych stacji.

GDDKiA na oferty czeka do 1 lutego 2021 roku, a podstawowym kryterium ich oceny będzie wysokość stałego czynszu dzierżawnego z uwzględnieniem zasady ABAB (zasada antymonopolowa - dzierżawcy mogą składać oferty na co drugi MOP znajdujący się po tej samej stronie drogi).

Na niektórych MOP-ach w kraju kierowcy mogą korzystać z ładowarek. GDDKiA we wrześniu br. uruchomiła stację ładowania na MOP Wierzbnik (autostrada A4), zaś już w listopadzie planowane jest otwarcie kolejnych na MOP Guzew Północ, Jonas Południe, Jonas Północ (droga ekspresowa S8), Jankowice Wielkie oraz Proboszczowice (autostrada A4).
Polecamy
Polecamy
Stwórz ekonomiczny biznes - uruchom stację paliw

Stwórz ekonomiczny biznes - uruchom stację paliw »