Elektromobilność

W Łodzi naładujesz auto energią ze słońca

e-petrol.pl
2020-12-09 / 09:35
W Łodzi naładujesz auto energią ze słońca

Firma Echo Investment we współpracy z Grupą Veolia uruchomiły na terenie nowego osiedla Fuzja pierwszą w Łodzi stację ładowania pojazdów elektrycznych zasilaną instalacją fotowoltaiczną.

Jak podano, operatorem oraz twórcą instalacji zlokalizowanej na osiedlu Fuzja jest Veolia Energia Łódź. Słoneczna elektrownia ma moc 3,8 kW i ma produkować do 3,8 MWh energii elektrycznej rocznie. Jak wyliczają inwestorzy instalacja podłączona do stacji ładowania pojazdów elektrycznych pozwoli wykonać do 73 pełnych ładowań auta o baterii pojemności 52 kWh i zasięgu 400 km. Samochód będzie mógł przejechać na takich ładowaniach ponad 29 tysięcy km rocznie. Podczas ładowania w dzień stacja pobiera energię z instalacji fotowoltaicznej i resztę uzupełnia z sieci elektroenergetycznej. Natomiast w czasie ładowania w nocy stacja pobiera energię z sieci elektroenergetycznej.

Instalacja fotowoltaiczna powstała z myślą o przyszłych mieszkańcach Fuzji, którzy po wprowadzeniu się do apartamentów będą mogli korzystać z zielonej energii odnawialnej.  
Polecamy
Polecamy
Stwórz ekonomiczny biznes - uruchom stację paliw

Stwórz ekonomiczny biznes - uruchom stację paliw »