Elektromobilność

Przybywa ładowarek do aut elektrycznych na stacjach Orlenu

e-petrol.pl
2021-01-04 / 09:39
Przybywa ładowarek do aut elektrycznych na stacjach Orlenu

Na koniec 2020 r. PKN Orlen miał w kraju 67 stacji ładowania aut elektrycznych, a kolejne 83 zapowiada do końca 2021 r. Na większości z nich ładowanie jeszcze jest bezpłatne.

Orlen rozwija sieć ładowarek samochodów elektrycznych. Od początku 2020 r. Koncern przyłączył do sieci 28 szybkich stacji ładowania samochodów elektrycznych, a kolejne czekają na odbiory.

W grudniu 2020 r., po zakończeniu okresu testowego, wprowadzono opłaty za ładowanie aut elektrycznych w pięciu pierwszych lokalizacjach, tj. w Krakowie – ul. Armii Krajowej 21a, Łodzi – ul. Brzezińska 25, we Wrocławiu – ul. Szybowcowa 27, w Katowicach – ul. Piotrowicka 92 oraz w Gdynia – ul. Morska 495. Docelowo opłaty za pobór energii będą obowiązywały w całej sieci ładowarek PKN Orlen. Nowy cennik nie obejmuje usługi abonamentu, której wprowadzenie planowane jest do końca 2021 roku.

Wsparciem dla usługi ładowania jest aplikacja Orlen Charge, która umożliwia szybkie znalezienie najbliższej stacji ładowania, sprawdzenie, które złącza są aktualnie dostępne na danej ładowarce oraz mocy dostępnych na złączu. Za jej pośrednictwem możliwe jest rozpoczęcie i zakończenie sesji ładowania w dowolnym momencie i miejscu, czy sprawdzenie poziomu naładowania na złączach DC oraz mocy z jaką ładuje się pojazd.

Polecamy
Polecamy
Stwórz ekonomiczny biznes - uruchom stację paliw

Stwórz ekonomiczny biznes - uruchom stację paliw »