Elektromobilność

Coraz mniej chętnych na car-sharing w Polsce

e-petrol.pl
2021-02-10 / 09:37
Coraz mniej chętnych na car-sharing w Polsce

Wypożyczalnia elektrycznych aut na minuty, innogy go! w połowie marca zakończy działalność o czym firma innogy Polska poinformowała we wtorek. Powodem jest brak rentowności przedsięwzięcia.

Koncern zapewnia jednak, że nie rezygnuje ze wspierania elektromobilności w Polsce i zamierza angażować się w rozwój infrastruktury do ładowania e-pojazdów – podał dziennik "Rzeczpospolita".

Jak wyjaśnił Andrzej Popławski, szef działu elektromobilności w innogy Polska, przez pandemię, króra trwa już od blisko roku działalność ta jest obecnie kompletnie nieprzewidywalna. Dodatkowo usługi car-sharingu nie rosły tak szybko, jak oczekiwała tego firma, dlatego zdecydowała o zamknięciu tego biznesu.

Flota innogyGO liczy ok. 500 BMW i3. Teraz mają być one sukcesywnie ściągane z ulic. Ok. połowa samochodów wróci do leasingodawcy, a pozostałe zostaną sprzedane.
Innogy pozostaje jednak na rynku elektromobilności w Polsce – ma sieć ok. 100 punktów ładowania e-pojazdów, a nowa strategia firmy dotycząca rozwoju tego sektora będzie gotowa w ciągu najbliższych tygodni.
Słowa kluczowe: carsharing, Innogy Polska
Polecamy
Polecamy
Stwórz ekonomiczny biznes - uruchom stację paliw

Stwórz ekonomiczny biznes - uruchom stację paliw »