Elektromobilność

Ładowarki w słupach oświetleniowych

e-petrol.pl
2021-07-30 / 09:48
Ładowarki w słupach oświetleniowych

Biuro prasowe Grupy Energa podało, że dwie pilotażowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych na słupach oświetleniowych zainstalowała w Gdyni spółka Energa Oświetlenie. To nowatorskie rozwiązanie w Polsce.

Urządzenia udostępnione przy ul. Komandorskiej w dzielnicy Grabówek przeznaczone są do użytku przez odbiorców indywidualnych.

Jak podało biuro prasowe Grupy Energa oceniona zostanie atrakcyjność tego rozwiązania dla mieszkańców dzielnic z ograniczoną możliwością montażu prywatnych urządzeń ładujących (np. niewystarczającą dostępnością garaży).

Podano, że budowa stacji ładowania na istniejącej infrastrukturze oświetleniowej jest nowością na rynku polskim. Łączenie stacji ładowania pojazdów z infrastrukturą oświetleniową pozwala wykorzystać rezerwy mocy uzyskane dzięki modernizacji oświetlenia oraz zapewnić większy dostęp mieszkańców do stacji ładowania. Przedsięwzięcie jest realizowane we współpracy z władzami Gdyni.

Wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki Katarzyna Gruszecka-Spychała podkreśliła, że celem władz miasta jest stworzenie sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych obejmującej wszystkie dzielnice miasta.