Elektromobilność

Coraz więcej chętnych na dotację w programie ''Mój elektryk"

e-petrol.pl
2022-05-23 / 09:44
Coraz więcej chętnych na dotację w programie ''Mój elektryk"

Jak wynika z danych przekazanych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) w ramach programu "Mój elektryk" złożono już około 4 tys. wniosków o dopłatę – podało Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA).

Program prowadzony przez NFOŚiGW został uruchomiony w lipcu 2021 r. dla odbiorców indywidualnych. Od września mogą z niego korzystać podmioty oferujące leasing i wynajem a od listopada także przedsiębiorcy. Jego celem jest wsparcie w zakupie zeroemisyjnych pojazdów osobowych (dopłata do 27 tys. zł) i dostawczych (dopłata do 70 tys. zł.).

Do tej pory do Funduszu wpłynęło 2348 wniosków o dopłatę od odbiorców indywidualnych na łączną kwotę 49,3 mln zł.  W przypadku beneficjentów instytucjonalnych, w tym przedsiębiorców, NFOŚiGW przyjął 513 wniosków na kwotę 15,5 mln zł.

- Z uwagi na wcześniejsze uruchomienie naboru dla odbiorców indywidualnych, NFOŚiGW uwzględnił znaczną liczbę wniosków pochodzących właśnie od tej kategorii beneficjentów, jednak z biegiem czasu proporcja będzie się zmieniać na korzyść przedsiębiorców, którzy dysponują zdecydowanie najwyższym udziałem na polskim rynku nowych pojazdów - powiedział cytowany w informacji Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA.