Elektromobilność

Listonosz w aucie na prąd

e-petrol.pl
2018-04-24 / 09:50
Listonosz w aucie na prąd

Poczta Polska rozpoczyna największe testy dostawczych samochodów elektrycznych w Polsce, których celem jest praktyczne przetestowanie parametrów dostępnych obecnie na rynku pojazdów z napędem elektrycznym i wybranie docelowych najbardziej korzystnych rozwiązań techniczno-użytkowych.

Poczta Polska do współpracy w ramach testów zaprosiła producentów obecnych na polskim rynku, którzy w swojej ofercie mają obecnie auta o ładowności do 800 kg z homologacją do poruszania się po drogach. Poczta Polska zapowiada, że w ciągu najbliższych lat chce stopniowo wymieniać swoją flotę na auta elektryczne.

W trakcie testów pocztowcy chcą sprawdzić w praktyce samochody elektryczne siedmiu producentów obecnych na polskim rynku. W pierwszym etapie testów będzie to dwadzieścia egzemplarzy ośmiu różnych modeli, docelowo testy na poczcie ma przejść około 50 pojazdów elektrycznych. Będą one prowadzone na ulicach Poznania, Warszawy, Rzeszowa, Białegostoku, Krakowa, Lublina, Łodzi, Gdańska, Wrocławia oraz Katowic. Oprócz aut przetestowane również będą różne rodzaje ładowarek i stacji ładowania.
Newsletter Wiadomości e-petrol.pl

Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail

Administratorem Danych Osobowych jest...
Administratorem Danych Osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą przy ul. Legnickiej 46A/10 we Wrocławiu. Dane osobowe przekazywane są dobrowolnie w celu otrzymywania newslettera. Subskrybentom newslettera przysługuje prawo dostępu do treści przekazanych danych osobowych oraz możliwość ich poprawiania. Dane osobowe mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa.