Elektromobilność

Intemarché otwiera się na auta elektryczne

e-petrol.pl
2018-06-27 / 09:42
Intemarché otwiera się na auta elektryczne

W Ostródzie, Grajewie oraz Knurowie sieć handlowa Intemarché planuje otwarcie punktów ładowania samochodów elektrycznych. W ten sposób Grupa Muszkieterów, w skład której wchodzą sklepy Intermarché i Bricomarché, działa na rzecz rozwoju transportu elektrycznego.

W komunikacie czytamy, że prace związane z uruchomieniem stacji w Ostródzie są już na końcowym etapie. Stacja została zasilona przez dystrybutora energii elektrycznej - firmę Energa Operator, a teraz czeka na odbiór przez Urząd Dozoru Technicznego (UDT). Na podobnym poziomie zaawansowania są prace dotyczące otwarcia stacji ładowania w Grajewie - została ona zasilona przez dostawcę energii elektrycznej, a następnie będzie sprawdzona przez UDT. W Knurowie, gdzie ma powstać kolejny punkt ładowania trwają ostatnie ustalenia z dostawcą energii elektrycznej - firmą Tauron.

Elektromobilność jest jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi przemysłowych. Transport elektryczny obejmuje coraz większą liczbę krajów, zyskuje na popularności również w Polsce. Wychodząc naprzeciw tym najnowszym trendom, otwieramy pierwsze stacje ładowania samochodów elektrycznych – mówi Armen Papazjan, Dyrektor Generalny Intermarché, i dodaje – Otwieramy te stacje z nadzieją, że w kolejnych latach na naszych drogach będzie coraz więcej samochodów napędzanych energią elektryczną, a dzięki temu poprawi się jakość powietrza.

Każda ładowarka, która stanie w punktach ładowania pojazdów Grupy Muszkieterów, będzie mogła obsłużyć dwa samochody.

Punkty ładowania w sieci handlowej Intemarché są efektem współpracy z Greenway Infrastructure Poland Sp. z o.o., jedną z największych firm w Polsce wspierających rozwój elektromobilności oraz świadczących usługi z zakresu budowy i eksploatacji sieci stacji ładowania aut elektrycznych. Greenway Polska, współdziałając z różnymi partnerami, do końca 2020 roku zamierza postawić blisko 200 stacji ładowania w kraju.