Obawy przed możliwością gwałtownych podwyżek, wywołane napiętą sytuacją na Bliskim Wschodzie oraz chwilowo drożejącą ropą, okazały się przedwczesne. W połowie stycznia jedynie o grosz więcej niż przed tygodniem kierowcy płacą za tankowanie litra benzyny Pb95, który kosztuje średnio 4,98 zł. Zakup mocniejszej odmiany benzyny także jest niewiele droższy niż w zeszłym tygodniu, bo cena Pb98 poszła w górę o 2 grosze i wynosi 5,30 zł/l. Wbrew przypuszczeniom, związanym z niskim poziomem marż detalicznych osiąganych obecnie ze sprzedaży oleju napędowego, cena tego paliwa nie wzrosła, a utrzymała ten sam poziom, co tydzień temu i wynosi 5,19 zł/l. Nie zmieniła się również cena autogazu, nadal oferowanego na stacjach średnio po 2,37 zł/l.
Aktualnie liderem pod względem najtańszych paliw na stacjach jest Wielkopolska, gdzie najmniej płaci się za tankowanie Pb98 i diesla - odpowiednio 5,22 i 5,13. W tym regionie najtańszy jest też autogaz, z ceną na poziomie 2,34 zł/l. W tej samej cenie litr autogazu można też kupić na stacjach województwa zachodniopomorskiego oraz łódzkiego, w którym również najmniej - 4,93 zł/l, kosztuje popularna benzyna 95-oktanowa.
Do najdroższych regionów należą zaś w tym tygodniu Kujawy i Pomorze, gdzie najwięcej na stacjach płaci się za benzyny: 5,02 i 5,37 zł/l (taką samą cenę Pb98 e-petrol.pl odnotował także na Mazowszu), Warmia i Mazury z najwyższą ceną diesla równą 5,25 zł/l oraz Małopolska, w której litr LPG kosztuje przeciętnie 2,46 zł.