– Decyzja Komisji Europejskiej stanowi zwieńczenie długiego procesu negocjacji i znacząco przybliża nas do połączenia z PKN Orlen. Wierzymy, że budowa koncernu multienergetycznego stanowi wartość zarówno dla Grupy Lotos, regionu, jak i dla całego kraju. Silny, zdywersyfikowany podmiot istotnie wzmocni nasze bezpieczeństwo energetyczne – mówi cytowana w komunikacie Grupy Lotos Zofia Paryła, prezes zarządu Grupy Lotos.
Realizacja środków zaradczych, czyli zawarcie umów przyrzeczonych ze wskazanymi nabywcami oraz (w zależności od przypadku) wejście w życie umów warunkowych, powinna nastąpić w terminie 6 miesięcy od dnia ich zatwierdzenia przez Komisję. Sfinalizowanie transakcji zależy teraz od zgody dotyczącej zarówno parytetu, jak i pozostałych warunków połączenia, wyrażonej przez akcjonariuszy obydwu spółek podczas walnych zgromadzeń.
Krzysztof Nowicki, wiceprezes zarządu Grupy Lotos, także cytowany w materiałach prasowych, powiedział, że na 20 lipca br. spółka zwołała Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Grupy Lotos. To decyzja tego organu, oraz jego odpowiednika w PKN Orlen, pozwoli doprowadzić ten ważny projekt do końca.