Rynek paliw na świecie

Premier Kanady chce zgody z protestującymi Indianami

e-petrol.pl
2020-02-14 / 09:43
Premier Kanady chce zgody z protestującymi Indianami

Premier Kanady Justin Trudeau obiecał rozmowy Indianom protestującym przeciwko budowie gazociągu w prowincji Kolumbia Brytyjska.

Jak przypomina PAP, powodem braku zgody jest budowa gazociągu Coastal GasLink, który ma przebiegać przez tereny Kolumbii Brytyjskiej do portu w Kitimat. Coastal GasLink ma długość 670 km, cały projekt ma wartość 6,6 mld CAD. Rurociąg uzyskał poparcie 20 rad plemion, ale zgody nie dali tzw. dziedziczni wodzowie Wet'suwet'en, którzy od 2009 roku blokują robotnikom wjazd na swoje tereny. Protesty, manifestacje i blokady torów kolejowych zaczęły się w ubiegłym tygodniu.

Agencja zauważa, że Indianie są podzieleni, jeśli chodzi o zgodę na użyczanie swoich terenów, a wkrótce rozpoczną się konsultacje z przedstawicielami 129 wspólnot indiańskich zainteresowanych objęciem udziałów w naftociągu Trans Mountain, który część Indian oprotestowała, ale sąd nie przyznał im racji.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2020-02-26 5,22 4,87 5,03 2,20
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l].
Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00.
Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

GUS zmienia sposób zbierania informacji o cenach paliw ze stacji

GUS zmienia sposób zbierania informacji o cenach paliw ze stacji

Polska chętnie dostarczy ropę na Białoruś

Polska chętnie dostarczy ropę na Białoruś


Newsletter Wiadomości e-petrol.pl

Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail

Administratorem Danych Osobowych jest...
Administratorem Danych Osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą przy ul. Legnickiej 46A/10 we Wrocławiu. Dane osobowe przekazywane są dobrowolnie w celu otrzymywania newslettera. Subskrybentom newslettera przysługuje prawo dostępu do treści przekazanych danych osobowych oraz możliwość ich poprawiania. Dane osobowe mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa.