Rynek paliw na świecie

Oblężenie magazynów w Korei Południowej

e-petrol.pl
2020-02-19 / 09:36
Oblężenie magazynów w Korei Południowej

Agencja Reutera informuje, że miliony baryłek ropy, które miały trafić do Chin i zostały zatrzymane po wybuchu epidemii koronawirusa, są obecnie składowane w Korei.

Zapasy w regionie rosną po tym, jak chińskie rafinerie zmniejszyły produkcję o około 1,5 miliona baryłek dziennie w ciągu zaledwie dwóch tygodni.

Tacy traderzy jak Trafigura, Glencore czy Mercuria, a także dział handlowy francuskiego koncernu naftowego Total wynajęły powierzchnie magazynowe o pojemności blisko 15 milionów baryłek od koreańskiej państwowej firmy naftowej Korea National Oil Corp. KNOC dysponuje pojemnością 136 milionów baryłek do magazynowania ropy naftowej i produktów rafinacji ropy naftowej, rozmieszczonych w dziewięciu bazach.

Handlowcy zawarli nowe umowy najmu na trzy lub sześć miesięcy, czekając na odbicie popytu po tym, jak Chiny ponownie potrzebować będą znacznych ilości surowca i paliw po opanowaniu epidemii.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2020-04-01 4,56 4,19 4,30 1,92
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l].
Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00.
Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Wyjątki w "godzinach dla seniora" na stacjach paliw

Wyjątki w "godzinach dla seniora" na stacjach paliw

Jest akceptacja dla przejęcia Energii przez PKN Orlen

Jest akceptacja dla przejęcia Energii przez PKN Orlen


Newsletter Wiadomości e-petrol.pl

Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail

Administratorem Danych Osobowych jest...
Administratorem Danych Osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą przy ul. Legnickiej 46A/10 we Wrocławiu. Dane osobowe przekazywane są dobrowolnie w celu otrzymywania newslettera. Subskrybentom newslettera przysługuje prawo dostępu do treści przekazanych danych osobowych oraz możliwość ich poprawiania. Dane osobowe mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa.