Rynek paliw na świecie

Nadpodaż nie do zatrzymania

e-petrol.pl
2020-02-25 / 09:44
Nadpodaż nie do zatrzymania

Zdaniem brokerów i analityków działających na rynku ropy w pierwszym kwartale tego roku światowy rynek surowca nie poradzi sobie z gwałtownym spadkiem popytu w Chinach, spowodowanym koronawirusem.

Tomas Varga, broker naftowy PVM, uważa, że ostatnie doniesienia dotyczące rozprzestrzeniania się wirusa we Włoszech i w Iranie dały rynkowi ropy do zrozumienia, że dziś koronawirus jest siłą nieprzewidywalną. W związku z tym oczekiwania ekspertów są takie, że w pierwszym kwartale nie uda się zniwelować wyrwy, jaką w rynku spowodowała epidemia, a co za tym idzie – spadek popytu na ropę o ponad 20 proc. ze strony jej największego konsumenta – Chin.

Dlatego spotkanie 30 krajów eksporterów ropy, uczestników porozumienia o ograniczeniu wydobycia OPEC+, zostało przyśpieszone i ma się odbyć na początku marca. Dziennik  „Wall Street Journal” ustalił, że Saudowie wraz z Kuwejtem i ZEA są gotowi bez konsultacji z Rosją i innymi państwami OPEC+ zdecydować o znaczącym zmniejszeniu wydobycia.
Słowa kluczowe: nadpodaż
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2020-04-01 4,56 4,19 4,30 1,92
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l].
Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00.
Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Wyjątki w "godzinach dla seniora" na stacjach paliw

Wyjątki w "godzinach dla seniora" na stacjach paliw

Jest akceptacja dla przejęcia Energii przez PKN Orlen

Jest akceptacja dla przejęcia Energii przez PKN Orlen


Newsletter Wiadomości e-petrol.pl

Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail

Administratorem Danych Osobowych jest...
Administratorem Danych Osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą przy ul. Legnickiej 46A/10 we Wrocławiu. Dane osobowe przekazywane są dobrowolnie w celu otrzymywania newslettera. Subskrybentom newslettera przysługuje prawo dostępu do treści przekazanych danych osobowych oraz możliwość ich poprawiania. Dane osobowe mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa.