Rynek paliw na świecie

Saudyjczycy ograniczają dostawy ropy do niektórych klientów

e-petrol.pl
2021-01-13 / 09:54
Saudyjczycy ograniczają dostawy ropy do niektórych klientów

Arabia Saudyjska zmniejszyła dostawy ropy naftowej do co najmniej dziewięciu rafinerii w Azji i Europie po tym, jak królestwo zgłosiło chęć ograniczenia produkcji o 1 milion baryłek dziennie w lutym i marcu.

Agencja Bloomberg podała dzisiaj, że wspierany przez państwo koncern Saudi Aramco zmniejszy dostawy w ramach kontraktów terminowych długoterminowych w lutym, w tym dla części odbiorców o nawet o 20-30 proc. od poziomów, których oczekiwali. Jedna europejska rafineria, która zazwyczaj kupuje małe ilości z Arabii Saudyjskiej, nie otrzyma w lutym żadnych ładunków.

Cięcia dostaw będą koncentrowały się na cięższych gatunkach, takich jak Arab Medium i Arab Heavy, powiedzieli urzędnicy. Państwowe przedsiębiorstwo Aramco odmówiło komentarza, gdy skontaktowano się z nim w tej sprawie.
Powiązane publikacje:
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2021-01-20 4,94 4,63 4,59 2,16
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l].
Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00.
Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Akcelerator startupów powstanie w PKN Orlen

Akcelerator startupów powstanie w PKN Orlen

Powołano wiceprezesa zarządu PERN

Powołano wiceprezesa zarządu PERN


Newsletter Wiadomości e-petrol.pl

Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail

Administratorem Danych Osobowych jest...
Administratorem Danych Osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą przy ul. Legnickiej 46A/10 we Wrocławiu. Dane osobowe przekazywane są dobrowolnie w celu otrzymywania newslettera. Subskrybentom newslettera przysługuje prawo dostępu do treści przekazanych danych osobowych oraz możliwość ich poprawiania. Dane osobowe mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa.