Rynek paliw na świecie

Właściciel sieci Circle K zainteresowany przejęciem Carrefour

e-petrol.pl
2021-01-13 / 13:47
Właściciel sieci Circle K zainteresowany przejęciem Carrefour

Alimentation Couche-Tard, gigant sklepów ogólnospożywczych, który jest m.in. właścicielem Circle K, poinformował, że rozważa przejęcie sieci Carrefour, które oznaczałoby poważną zmianę strategii dla kanadyjskiej firmy.

Alimentation Couche-Tard ogłosił, że rozpoczął już wstępne rozmowy z Carrefour, ale kanadyjska spółka zastrzegła, że nie ma pewności, iż doprowadzą one do transakcji.

Głównym obszarem działania kanadyjskiej spółki, która powstała w 1980 roku zaczynając od jednego sklepu w Montrealu, były dotychczas sklepy spożywcze i stacje benzynowe. W Ameryce Północnej ma ponad 9 tys. sklepów, a w Europie ok. 2,7 tys. Przejęcie Carrefour znacznie zwiększyłoby jej obecność w Europie, gdzie francuska sieć ma ponad 2,8 tys. supermarketów i 703 hipermarkety.

W zeszłym roku Alimentation Couche-Tard był jednym z potencjalnych konkurentów konkurujących o przejęcie amerykańskiego operatora stacji benzynowej Speedway, który ostatecznie został sprzedany firmie Seven & I Holdings za 21 miliardów USD.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2021-01-20 4,94 4,63 4,59 2,16
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l].
Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00.
Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

PERN ma nowe pojemności magazynowe

PERN ma nowe pojemności magazynowe

Paryż stawia na wodorowe taksówki

Paryż stawia na wodorowe taksówki


Newsletter Wiadomości e-petrol.pl

Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail

Administratorem Danych Osobowych jest...
Administratorem Danych Osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą przy ul. Legnickiej 46A/10 we Wrocławiu. Dane osobowe przekazywane są dobrowolnie w celu otrzymywania newslettera. Subskrybentom newslettera przysługuje prawo dostępu do treści przekazanych danych osobowych oraz możliwość ich poprawiania. Dane osobowe mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa.