Rynek paliw na świecie

API sprzeciwia się zakazowi budowy rurociągu Keystone XL

e-petrol.pl
2021-01-26 / 09:34
API sprzeciwia się zakazowi budowy rurociągu Keystone XL

American Petroleum Institute sprzeciwił się anulowaniu przez Joe Bidena, nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych, umowy na budowę rurociągu Keystone XL z Kanady do Stanów Zjednoczonych. Instytut nazwał to krokiem wstecz, który osłabi gospodarkę USA i opóźni jej ożywienie, podała agencja Reutera.

Do niezadowolenia amerykańskich koncernów naftowych przyczyniła się także decyzja Bidena o powrocie do porozumienia klimatycznego z Paryża i oczywiście wprowadzenie zakazu eksploatacji złóż w Arktyce. Według agencji Reutera, Biden podkreślił, że zamierza podjąć działania, aby Stany Zjednoczone zajęły wiodącą pozycję w walce z globalnym ociepleniem i zaznaczył, że dokona przeglądu wszystkich poprzednich zarządzeń, które osłabiły stanowisko USA w walce ze zmianami klimatu. Biden zobowiązał się również do przestrzegania amerykańskich norm emisji gazów cieplarnianych, aby zapobiec globalnemu ociepleniu, zmniejszyć zużycie paliw kopalnych i intensywnie inwestować w czystą energię.

Decyzja Bidena o anulowaniu projektu rurociągu Keystone XL już wpłynęła na przemysł naftowy. Według mediów, duża północnoamerykańska firma energetyczna z siedzibą w Calgary, TC Energy Corp., zwolniła 1000 pracowników w USA i Kanadzie.

Budowa rurociągu, który mógłby przetransportować ponad 800 tys. baryłek dziennie z piasków roponośnych z Alberty do Nebraski, rozpoczęła się w 2020 roku po zainwestowaniu w projekt przez rząd Alberty 1,1 miliarda USD.
Polecamy
Polecamy
Stwórz ekonomiczny biznes - uruchom stację paliw

Stwórz ekonomiczny biznes - uruchom stację paliw »

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2021-04-14 5,56 5,26 5,19 2,55
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l].
Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00.
Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Posłowie nie poznali szczegółów programów marketingowych i sponsorskich Orlenu

Posłowie nie poznali szczegółów programów marketingowych i sponsorskich Orlenu

Nietypowy ‘’gość’’ na stacji paliw pod Wrocławiem

Nietypowy ‘’gość’’ na stacji paliw pod Wrocławiem