Rynek paliw na świecie

Nafciarze z Teksasu jeszcze nie poradzili sobie ze śniegiem

e-petrol.pl
2021-02-18 / 09:56
Nafciarze z Teksasu jeszcze nie poradzili sobie ze śniegiem

Ze względu na arktyczne mrozy wydobycie ropy w USA spada w ostatnich dniach w przedziale od 500 tys. do 1,2 mln baryłek dziennie.

Analitycy z Rystad Energy obliczyli, że z powodu katastrof pogodowych w Teksasie produkcja ropy w tym stanie spada w ostatnich dniach w przedziale od 500 tys. do 1,2 mln baryłek dziennie. Szacują, że ten negatywny efekt może być odczuwalny jeszcze przez kilka tygodni.

Opady śniegu i ostry mróz sprawiły, że po oblodzonych drogach w Basenie Permskim niemożliwe było dostarczenie materiałów potrzebnych dla naftowców, a ze względu na przerwy w dostawie prądu przestały działać pompy oleju i urządzenia do utylizacji słonej wody. W wielu przypadkach głowice odwiertów zamarzały, komunikacja komórkowa do transmisji danych na wiertniach została utracona.

Chevron powiedział już, że warunki doprowadziły do ograniczenia i wstrzymania produkcji w aktywach w Basenie Permskim, a ExxonMobil twierdzi, że produkcja z łupków w regionie jest ograniczona.

Według Todda Staplesa, prezesa Texas Oil and Gas Association, główną przeszkodą dla pracowników naftowych jest dostępność pól naftowych dla Reutera: niebezpieczne warunki podróży ograniczają dostęp do sprzętu naprawczego i możliwość dotarcia do miejsc produkcji przez firmy usługowe.

Wymuszone przez ekstremalną pogodę wstrzymanie działalności spółek naftowych spowodowało łączny spadek wydobycia ropy o ok. 3 mln baryłek dziennie, czyli 27 proc.

W przeszłości np. informacje o zbliżającym się huraganie spółki wydobywcze i rafinerie otrzymywały wcześniej co pozwałało im przygotować się na zakłócenie działalności. Ostatnia fala mrozu okazała się jednak zaskoczeniem dla branży. Skutkiem było chaotyczne wstrzymywanie produkcji.
Polecamy
Polecamy
Stwórz ekonomiczny biznes - uruchom stację paliw

Stwórz ekonomiczny biznes - uruchom stację paliw »

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2021-04-14 5,56 5,26 5,19 2,55
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l].
Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00.
Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Posłowie nie poznali szczegółów programów marketingowych i sponsorskich Orlenu

Posłowie nie poznali szczegółów programów marketingowych i sponsorskich Orlenu

Nietypowy ‘’gość’’ na stacji paliw pod Wrocławiem

Nietypowy ‘’gość’’ na stacji paliw pod Wrocławiem