Rynek paliw na świecie

OPEC obniżył prognozę wydobycia ropy dla Rosji

e-petrol.pl
2021-04-15 / 09:30
OPEC obniżył prognozę wydobycia ropy dla Rosji

Według szacunków OEPC, Rosja w kwietniu wyprodukuje 10,6 mln bryłek ropy dziennie. Organizacja zrewidowała również w dół swoje prognozy dotyczące wydobycia ropy dla innych krajów spoza OPEC.

Produkcja ropy naftowej i kondensatu gazowego w Rosji w marcu wyniosła 10,55 mln baryłek ropy dziennie. W stosunku do lutego był to wzrost o 70 tys. baryłek ropy dziennie, który wynegocjowała Rosja podczas rozmów na temat poziomu redukcji wydobycia z początku stycznia 2021 r.

Wcześniej OPEC spodziewał się wzrostu dziennego wolumenu wydobycia ropy w Federacji Rosyjskiej o 0,07 mln baryłek dziennie w stosunku do poziomu z 2020 roku.

Marcowy poziom wydobycia był jednak o 1,11 mln baryłek dziennie mniejszy niż w analogicznym okresie w marcu 2020 r., kiedy to doszło do upadku wcześniejszego porozumienia naftowego. Rosja i Arabia Saudyjska zaczęły przywracać wydobycie ropy do możliwie maksymalnych rozmiarów. W szczytowym momencie marca i początku kwietnia, Rosja wydobywała dziennie 11,8 mln baryłek ropy dziennie.

To, razem z pandemią koronawirusa spowodowało kryzys popytowy na światowych rynkach ropy i doprowadziło do dramatycznego spadku wartości ropy na giełdach. W kwietniu 2020 r. osiągnięto porozumienie, w którym strony z kartelu OPEC oraz państw spoza niego zdecydowały się na znaczące ograniczenia wydobycia - czytamy w "BiznesAlert.pl".
Słowa kluczowe: wydobycie ropy w Rosji
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2021-05-12 5,56 5,26 5,19 2,32
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l].
Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00.
Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Jest umowa na przejęcie kontroli przez Orlen nad Lotosem i PGNiG

Jest umowa na przejęcie kontroli przez Orlen nad Lotosem i PGNiG

Jak Grupa Lotos pokryje stratę?

Jak Grupa Lotos pokryje stratę?