Rynek paliw na świecie

Amerykańscy sprzedawcy szukają alternatywnego transportu ropy

e-petrol.pl
2021-05-11 / 09:26
Amerykańscy sprzedawcy szukają alternatywnego transportu ropy

Z danych spółki Refinitiv Eikon wynika, że handlowcy tymczasowo zarezerwowali co najmniej sześć tankowców do transportu benzyny z Europy do miejsc docelowych w USA po cyberataku, który zamknął główną sieć rurociągów paliwowych w Stanach Zjednoczonych.

Jak podała agencja Reutera, atak hakerów zmusił Colonial Pipeline do zamknięcia całego systemu w piątek, wywołało to obawy o niedobór benzyny na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

W niedzielę udało się przywrócić działanie niektórych mniejszych linii, ale firma Colonial nie podała żadnego harmonogramu ponownego uruchomienia swoich głównych rurociągów.

Według obliczeń agencji Reuters marże rafineryjne na europejskiej barce Ebob osiągnęły w poniedziałek 10,38 USD za baryłkę, w porównaniu z 9,35 USD w piątek.
Firma analityczna ds. ropy naftowej Vortexa oświadczyła, że jeśli sieć pozostanie wyłączona przez więcej niż kilka dni, rynki wschodniego i południowo-wschodniego kraju zaczną zauważać opóźnienia czy braki podażowe, a będzie to skutkowało podwyżkami. Jednocześnie centra rafineryjne Zatoki Meksykańskiej będą walczyć o alternatywny kierunek dostaw.
Słowa kluczowe: dostawy paliwa
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2021-06-16 5,59 5,29 5,23 2,23
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l].
Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00.
Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Usługa Orlen Paczka ma ruszyć po wakacjach

Usługa Orlen Paczka ma ruszyć po wakacjach

Auchan wydzielił stacje paliw ze swojego biznesu

Auchan wydzielił stacje paliw ze swojego biznesu