Rynek paliw na świecie

Rosja dąży do pełnej realizacji umowy OPEC+ w maju

e-petrol.pl
2021-05-13 / 09:33
Rosja dąży do pełnej realizacji umowy OPEC+ w maju

Rosja będzie postępować zgodnie z ustaleniami zawartymi w umowie OPEC+ i spełni warunki maksymalnego ograniczenia wydobycia ropy, nawet biorąc pod uwagę jego zmniejszenie w maju i później - powiedział dziennikarzom wicepremier Aleksander Nowak.

Agencja TASS, cytując słowa wicepremiera podała, że Rosja dokłada wszelkich starań, aby firmy wywiązywały się ze swoich zobowiązań. Nowak powiedział, że w kwietniu było to nieco poniżej 100 proc., ale jest dążenie do tego, aby rosyjskie zobowiązania wypełniać blisko w 100 proc.

Według danych MAE Rosja w kwietniu wypełniła zobowiązania wynikające z umowy OPEC+ w 91 proc. Jednocześnie w kwietniu, drugi miesiąc, Federacja Rosyjska zwiększyła produkcję w największym stopniu spośród wszystkich uczestników umowy. Produkcja w Federacji Rosyjskiej kształtowała się na poziomie 9,52 mln baryłek dziennie i wzrosła o 180 tys. baryłek dziennie w ujęciu miesięcznym, przekraczając cel kwietniowy o 140 tys. baryłek dziennie.

Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia ministrowie krajów OPEC + zdecydowali się na realizację przyjętego 1 kwietnia planu ograniczenia wydobycia ropy w okresie maj-lipiec.
Słowa kluczowe: OPEC+, Rosja
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2021-06-16 5,59 5,29 5,23 2,23
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l].
Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00.
Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Usługa Orlen Paczka ma ruszyć po wakacjach

Usługa Orlen Paczka ma ruszyć po wakacjach

Auchan wydzielił stacje paliw ze swojego biznesu

Auchan wydzielił stacje paliw ze swojego biznesu