Rynek paliw na świecie

Shell sprzedaje udziały w największym polu naftowym w USA

e-petrol.pl
2021-06-14 / 13:34
Shell sprzedaje udziały w największym polu naftowym w USA

Brytyjsko-holenderski gigant sektora paliwowo-energetycznego - koncern Royal Dutch Shell (RDS) zamierza sprzedać udziały w największym polu naftowym w Stanach Zjednoczonych. Wartość aktywów szacuje się na około 10 mld USD.

RDS przegląda swoją działalność na amerykańskim rynku i jednym z możliwych scenariuszy jest pozbycie się udziałów w polu naftowym zlokalizowanym w tzw. Basenie Permskim, obejmującym znaczny obszar Teksasu.

Sprzedaż może dotyczyć części lub całości około 105,2 tys. hektarów. Źródła, pod warunkiem zachowania anonimowości, podają że udziały mogą być warte nawet 10 miliardów USD.

CNBC niezależnie potwierdziło, że sprzedaż się wydarzy, ale na razie trwają rozmowy z kupującym lub potencjalnie wieloma kupującymi. Część obszaru, o którym mowa, jest częścią joint venture z firmą Occidental.

Produkcja ropy i gazu przez koncern Shell w Basenie Permskim z platform wiertniczych obsługiwanych i nieobsługiwanych przez firmę wynosiła średnio 193 tys. baryłek ekwiwalentu ropy naftowej dziennie w 2020 r., co stanowi około 6 proc. całkowitej produkcji w tym roku.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2021-07-28 5,97 5,73 5,43 2,71
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l].
Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00.
Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Na gorącym uczynku zatrzymano złodziei paliwa

Na gorącym uczynku zatrzymano złodziei paliwa

W III kwartale Orlen chce przerobić więcej ropy

W III kwartale Orlen chce przerobić więcej ropy