Rynek paliw na świecie

Tankowanie w USA coraz droższe

e-petrol.pl
2021-06-15 / 09:33
Tankowanie w USA coraz droższe

Ropa naftowa osiągnęła najwyższą cenę od prawie trzech lat. Pandemia ustępuje, a globalny popyt gwałtownie rośnie i w rezultacie rosną koszty tankowania na amerykańskich stacjach paliw.

W poniedziałek ropa w USA kosztowała 71,50 USD za baryłkę – osiągając najwyższą cenę od października 2018 r. – a ropa Brent przekroczyła 73 USD za baryłkę.
Tymczasem średnia krajowa cena benzyny w USA również rosła przez osiem kolejnych tygodni, osiągając w poniedziałek 3,07 USD za galon, zgodnie z danymi z serwisu śledzącego ceny paliw GasBuddy. Obecna średnia krajowa cena jest o 98 centów wyższa niż rok temu i 3,7 centa wyższa niż miesiąc temu.

Silny popyt na benzynę w miarę ponownego otwierania stanów i miast prawdopodobnie nadal będzie głównym czynnikiem utrzymującym wysokie ceny paliw, nawet jeśli produkcja ropy wzrośnie w nadchodzących miesiącach.

Jeanette McGee, rzecznik American Automobile Association, dodała w osobnym oświadczeniu, że kierowcy płacą średnio o 37 proc. więcej za tankowanie teraz w porównaniu z początkiem roku. Dane zebrane przez AAA określają średnią krajową cenę benzyny na 3,08 USD – o jeden cent powyżej szacunków GasBuddy.

Słowa kluczowe: ceny paliw w USA
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2021-07-28 5,97 5,73 5,43 2,71
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l].
Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00.
Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Na gorącym uczynku zatrzymano złodziei paliwa

Na gorącym uczynku zatrzymano złodziei paliwa

W III kwartale Orlen chce przerobić więcej ropy

W III kwartale Orlen chce przerobić więcej ropy