Rynek paliw na świecie

Oslo nie zrezygnuje z inwestycji w ropę i gaz

e-petrol.pl
2021-06-17 / 09:47
Oslo nie zrezygnuje z inwestycji w ropę i gaz

Norwegia stała się kolejnym krajem produkującym surowce, który nie przestanie inwestować w ropę i gaz. Największy producent ropy w Europie Zachodniej wierzy, że może wykorzystać swoje zasoby ropy do wspierania produkcji niskoemisyjnej w ramach swojej polityki klimatycznej, czytamy w rządowym dokumencie ‘’How To Make Energy Work’’.

Znaczenie sektora ropy i gazu dla tworzenia miejsc pracy w dłuższej perspektywie zostało podkreślone przez rząd Norwegii, pomimo chęci przejścia na alternatywne źródła energii w celu zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych.

Norweska minister ds. ropy naftowej i energii Tina Bru powiedziała, że utrzymanie wiedzy i technologii w sektorze ropy i gazu ma również kluczowe znaczenie dla rozwoju nowych gałęzi przemysłu i technologii, takich jak wychwytywanie i składowanie dwutlenku węgla, energia wiatrowa i wodór. Według niej głównym celem polityki naftowej państwa jest promowanie opłacalnej produkcji w przemyśle naftowo-gazowym w długim okresie.

Według norweskiego rządu krajowy przemysł naftowo-gazowy stoi obecnie przed dwoma głównymi wyzwaniami: zagospodarowaniem pól naftowych oraz rosnącymi wymaganiami dotyczącymi redukcji emisji.

Słowa kluczowe: Norwegia, sektor naftowy
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2021-07-28 5,97 5,73 5,43 2,71
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l].
Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00.
Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Na gorącym uczynku zatrzymano złodziei paliwa

Na gorącym uczynku zatrzymano złodziei paliwa

W III kwartale Orlen chce przerobić więcej ropy

W III kwartale Orlen chce przerobić więcej ropy