Rynek paliw na świecie

Ponad 200 ataków cybernetycznych na amerykańskie rurociągi

e-petrol.pl
2021-07-29 / 09:50
Ponad 200 ataków cybernetycznych na amerykańskie rurociągi

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy, od 28 maja amerykańscy operatorzy rurociągów zgłaszali wszystkie incydenty związane z cyberbezpieczeństwem. Stacja CNN powołując się na Davida Pekoske, szefa bezpieczeństwa transportu w Departamencie Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA podała, że ujawniono ponad 220 takich incydentów.

Agencja nakazała operatorom rurociągów niezwłoczne zgłaszanie wszelkich incydentów związanych z cyberbezpieczeństwem. Środki zostały zaostrzone po tym, jak na początku maja atakujący z grupy DarkSide włamali się do systemów amerykańskiej firmy Colonial Pipeline. Łącznie w ciągu dwóch miesięcy około stu dużych amerykańskich operatorów zgłosiło ponad 220 takich incydentów. Zebrane informacje pomogą władzom lepiej zrozumieć, co może zagrozić branży, powiedział Pekoske.

Biały Dom sygnalizuje amerykańskim firmom zajmującym się infrastrukturą krytyczną, takim jak dostawcy energii, że muszą poprawić swoją cyberobronę. Administracja sygnalizuje, że mogą zostać wydane nowe przepisy, które wpłyną na wyższy poziom bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2021-09-15 5,99 5,79 5,52 2,79
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l].
Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00.
Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Easy Auchan na stacjach bp

Easy Auchan na stacjach bp

Orlen Skylight accelerator przyciągnął ponad 100 startupów

Orlen Skylight accelerator przyciągnął ponad 100 startupów