Rynek paliw na świecie

Lotos rozwija działalność wydobywczą w Norwegii

e-petrol.pl
2021-09-14 / 09:45
Lotos rozwija działalność wydobywczą w Norwegii

Spółka Lotos Exploration and Production Norge potwierdziła, że we wrześniu uczestniczy w rundzie koncesyjnej APA 2021 oraz ujednolica udziały w ramach projektu Noaka.

Lotos w materiałach prasowych podał, że dzięki tym oraz innym rozwijanym projektom koncern optymalizuje swoje aktywa w Norwegii, dążąc do jak najbardziej efektywnego ich wykorzystania oraz zabezpieczenia ich potencjału rozwoju na kolejne lata.

Celem udziału w organizowanych rokrocznie przez norweskie Ministerstwo Ropy i Energii rundach koncesyjnych jest przede wszystkim zwiększanie potencjału wydobywczego na kolejne lata. Jak podano, to najbardziej efektywny sposób rozwoju portfela aktywów o dużym potencjale wzrostu wartości. Wybrane obszary stanowią również okazję do poprawy parametrów posiadanych już koncesji. Rundy koncesyjne sprzyjają też zacieśnianiu współpracy z partnerami. Podczas ostatniej rundy (APA 2020) Lotos Norge otrzymała 3 nowe koncesje. Wyniki obecnej rundy zostaną ogłoszone w styczniu 2022 roku.

Noaka jest jednym z kluczowych projektów rozwojowych na Morzu Północnym, z łącznym potencjałem ponad 500 mln boe zasobów wydobywalnych (udział 100 proc.). Dla Lotosu projekt stanowi bazę do dalszego rozwoju spółki na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2021-09-15 5,99 5,79 5,52 2,79
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l].
Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00.
Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Easy Auchan na stacjach bp

Easy Auchan na stacjach bp

Orlen Skylight accelerator przyciągnął ponad 100 startupów

Orlen Skylight accelerator przyciągnął ponad 100 startupów