Rynek paliw na świecie

Shell buduje w Singapurze instalację oleju pirolitycznego

e-petrol.pl
2021-11-23 / 09:47
Shell buduje w Singapurze instalację oleju pirolitycznego

Royal Dutch Shell poinformował we wtorek, że planuje zbudować instalację do ulepszania oleju pirolitycznego, aby działań w zakresie przejścia z ropy i gazu na produkcję paliw odnawialnych i niskoemisyjnych.

Firma rozważa również budowaę regionalnego hubu wychwytywania i składowania dwutlenku węgla (CCS) oraz fabryki biopaliw 550 tys. ton rocznie w swoim 60-letnim zakładzie produkcyjnym Pulau Bukom, jednym z pięciu pozostałych parków energetycznych i chemicznych należących do Shella.

Firmy energetyczne stoją w obliczu rosnącej presji ze strony inwestorów, aktywistów i rządów, aby odejść od paliw kopalnych i szybko zwiększyć inwestycje w odnawialne źródła energii. Shell zobowiązał się do zmniejszenia o połowę emisji ze swoich globalnych operacji do 2030 r., a także do zmniejszenia śladu węglowego netto o 45 proc. do 2035 r.

Projekty stanowią część planów Shell Singapore, które mają zmniejszyć emisje z własnej działalności o połowę do 2030 r., w porównaniu z poziomem netto z 2016 r., powiedział dyrektor Shell Downstream Huibert Vigeveno.

Firma podała, że w Singapurze będzie produkować 50 tys. ton rocznie przetworzonego oleju pirolitycznego w 2023 roku. Jest to pierwsza taka jednostka Shell na świecie.

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-01-12 5,99 5,72 5,77 3,13
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l].
Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00.
Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

PGNiG obniża cenę gazu dla biznesu

PGNiG obniża cenę gazu dla biznesu

Trafiła na ławę oskarżonych za fikcyjny obrót olejem rzepakowym

Trafiła na ławę oskarżonych za fikcyjny obrót olejem rzepakowym