Rynek paliw na świecie

USA będą dostarczać LNG do Chin

e-petrol.pl
2021-11-26 / 09:34
USA będą dostarczać LNG do Chin

American Cheniere Energy Inc. porozumiał się z chińską Foran Energy Group w sprawie długoterminowych dostaw LNG do Chin, podała amerykańska firma. Od 2023 r. chiński Foran przez 20 lat będzie kupował około 0,3 mln ton LNG rocznie od Cheniere.

Cheniere Energy ogłosiło, że jej spółka zależna, Cheniere Marketing International, LLP, zawarła 20-letnią wiążącą umowę sprzedaży i zakupu skroplonego gazu ziemnego (LNG) z Foran Energy Group Co., Ltd.

Cheniere Energy jest największym producentem i eksporterem LNG w Stanach Zjednoczonych. Firma jest właścicielem terminalu Sabine Pass w Luizjanie, który obsługuje pięć linii produkcyjnych o zdolności projektowej 25 mln ton LNG rocznie. Szósta linia z dodatkowymi 5 mln ton jest w budowie, jej uruchomienie planowane jest na 2022 rok.

W Teksasie firma prowadzi również projekt Corpus Christi, w ramach którego uruchomiono trzy linie o wydajności projektowej 15 mln ton rocznie. Przepustowość tego zakładu ma zostać zwiększona o 10 mln ton LNG rocznie w ramach projektu Corpus Christi Stage 3.
Słowa kluczowe: Cheniere Energy, Chiny, dostawy LNG
Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-01-19 5,99 5,74 5,79 3,11
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l].
Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00.
Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Terminal w Świnoujściu pracuje pełną parą

Terminal w Świnoujściu pracuje pełną parą

Unimot podwoił grudniowe przychody

Unimot podwoił grudniowe przychody