Rynek paliw na świecie

Greenpeace blokuje transfer rosyjskiej ropy na morzu

e-petrol.pl
2022-04-01 / 09:21
Greenpeace blokuje transfer rosyjskiej ropy na morzu

Aktywiści Greenpeace w czwartek zablokowali dwóm tankowcom u wybrzeży Danii możliwość przeładowania 100 tys. ton rosyjskiej ropy, co według organizacji było próbą powstrzymania finansowania inwazji Rosji na Ukrainę.

Aktywiści w kajakach i łodziach rybackich poruszali się między tankowcami Seaoath i Pertamina Prime w pobliżu Frederikshavn w Danii, uniemożliwiając transfer ropy ze statku na statek.

Seaoath przybył z Rosji niosąc 100 tys. ton ropy Urals i próbował przetransportować ropę do większego tankowca Pertamina Prime.

Źródła handlowe i żeglugowe podały, że spółka Trafigura wyczarterowała Seaoath, który załadował rosyjską ropę. Jednocześnie firma zapewniła, że nie prowadzi nowego handlu naftowo-gazowego w Rosji, ale przestrzega istniejących kontraktów uzgodnionych przed inwazją.

Greenpeace poinformował, że śledził 299 tankowców przewożących ropę i gaz z Rosji od początku, jak to określa Kreml, „specjalnej operacji wojskowej” na Ukrainie 24 lutego. 132 z nich skierowało się do Europy. Aktywiści uważają, że to to wstyd, że nadal finansujemy wojnę, kupując rosyjskie paliwo kopalne.

Według jednego z brokerów statków Pertamina Prime, na który ma być przeładowana ropa z kilku tankowców, miał popłynąć do Chin.
Słowa kluczowe: Greenpeace, ropa z Rosji
Polecamy
Ze świata
MOL ogranicza możliwości tankowania

MOL ogranicza możliwości tankowania »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-06-22 8,55 7,92 7,89 3,52
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Wrocław testuje autobus na wodór

Wrocław testuje autobus na wodór

PKN Orlen liczy na pozytywne efekty partnerstwa z Saudi Aramco

PKN Orlen liczy na pozytywne efekty partnerstwa z Saudi Aramco