Rynek paliw na świecie

USA spodziewają się czterech huraganów na Atlantyku

e-petrol.pl
2022-04-08 / 09:44
USA spodziewają się czterech huraganów na Atlantyku

Oczekuje się, że sezon huraganów na Atlantyku w 2022 r. obejmie cztery główne huragany z utrzymującymi się wiatrami o prędkości co najmniej 111 mil na godzinę (178 km na godzinę), poinformowali w czwartek meteorolodzy z Colorado State University.

Przewiduje się, że na Oceanie Atlantyckim, Morzu Karaibskim i Zatoce Meksykańskiej pojawi się łącznie 19 sztormów tropikalnych z wiatrem o prędkości co najmniej 63 km/h i dziewięć huraganów z wiatrem o prędkości co najmniej 74 mil na godzinę.

Phil Klotzbach, który kieruje zespołem prognozowania sezonu huraganów w stanie Kolorado, podczas krajowej konferencji Tropical Weather Conference, powiedział, że znowu szykuje się „ponad normalny" sezon huraganów w 2022 r. Jeśli prognozy się sprawdzą w tym roku, rok 2022 będzie siódmym z rzędu ponadprzeciętnym sezonem huraganów.

Huragany, szczególnie w rejonie Zatoki Meksykańskiej, zazwyczaj budzą obawy o krótkoterminowe perspektywy dla produkcji ropy naftowej w tamtym rejonie USA.
Słowa kluczowe: sezon huraganów
Polecamy
Z kraju
Kolejna sieć proponuje wakacyjne rabaty

Kolejna sieć proponuje wakacyjne rabaty »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-06-29 8,45 7,82 7,89 3,49
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

e-petrol.pl: na stacjach może być taniej

e-petrol.pl: na stacjach może być taniej

TotalEnergies proponuje rabat wakacyjny

TotalEnergies proponuje rabat wakacyjny