Rynek paliw na świecie

Kongres USA przyjął dokument o zakazie importu energii z Rosji

e-petrol.pl
2022-04-11 / 09:20
Kongres USA przyjął dokument o zakazie importu energii z Rosji
Pixabay

Ustawa o zakazie importu energii z Rosji w świetle sytuacji na Ukrainie została zatwierdzona przez Izbę Reprezentantów Kongresu USA. W głosowaniu 413 kongresmenów zabrało głos za inicjatywą, 9 głosowało przeciw.

Ustawa uchwalona przez Kongres w rzeczywistości kodyfikuje ten środek, ponieważ prezydent USA Joe Biden podpisał w marcu dekret wykonawczy zakazujący importu energii z Rosji.

W celu zawieszenia udziału Rosji w Światowej Organizacji Handlu (WTO), Izba Reprezentantów Kongresu USA w marcu zatwierdziła ustawę zakazującą importu energii z Rosji i zobowiazała urzędników amerykańskich do podjęcia odpowiednich działań. Jednak rozpatrując inicjatywę w Senacie, wprowadzono do niej pewne poprawki. Izba wyższa jednogłośnie zatwierdziła swoją wersję dokumentu w czwartek, po czym została odesłana do izby niższej do ostatecznego zatwierdzenia. Teraz ustawa trafi do podpisu przez głowę państwa.

Przegłosowano też w Senacie ustawę odbierającą Rosji status kraju, który łączą z USA tzw. Stałe Normalne Stosunki Handlowe.
Polecamy
Z kraju
Kolejna sieć proponuje wakacyjne rabaty

Kolejna sieć proponuje wakacyjne rabaty »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-06-29 8,45 7,82 7,89 3,49
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

e-petrol.pl: na stacjach może być taniej

e-petrol.pl: na stacjach może być taniej

TotalEnergies proponuje rabat wakacyjny

TotalEnergies proponuje rabat wakacyjny