Rynek paliw na świecie

Skradziono olej napędowy brytyjskiej marynarki

e-petrol.pl
2022-04-11 / 09:41
Skradziono olej napędowy brytyjskiej marynarki
Pixabay

Według Daily Mail, złodzieje ukradli przeznaczony dla okrętu wojennego olej napędowy. Porwano kilka ciężarówek z paliwem z bazy morskiej Devonport w Plymouth. Ocenia się, że jest to jedna z największych paliwowych kradzieży w historii Wielkiej Brytanii.

Pomimo wzmożonych środków bezpieczeństwa, których należy przestrzegać na terenie bazy morskiej Devonport w Plymouth, złodziejom udało się porwać kilka ciężarówek z paliwem przeznaczonym do zatankowania remonotwanego okrętu desantowego HMS Bulwark. Eksperci sugerują, że wszystko, co ukradziono, zostało już z zyskiem sprzedane na czarnym rynku, ponieważ ceny paliw silnikowych galopują w Wielkiej Brytanii w rekordowym tempie.

Jak się okazało, w bazie działał cały gang, który przez kilka tygodni uprowadzał ciężarówki z paliwem. Złodzieje zostali złapani dopiero po tym, jak strażnicy w końcu nabrali podejrzeń i zatrzymali jedną z ciężarówek z paliwem opuszczającą teren bazy morskiej, wyjaśnia gazeta.

Wszczęto pilne śledztwo w sprawie naruszeń bezpieczeństwa w bazie.
Polecamy
Ze świata
Ropa na giełdzie w Londynie w cenie poniżej 100 USD za baryłkę

Ropa na giełdzie w Londynie w cenie poniżej 100 USD za baryłkę »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-07-06 8,33 7,74 7,74 3,45
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Exxon dostarczył paliwo SAF na Singapur-Changi

Exxon dostarczył paliwo SAF na Singapur-Changi

USA zaostrzają sankcje wobec Iranu

USA zaostrzają sankcje wobec Iranu