Rynek paliw na świecie

OPEC nie zastąpi potencjalnej utraty dostaw ropy z Rosji

e-petrol.pl
2022-04-12 / 09:34
OPEC nie zastąpi potencjalnej utraty dostaw ropy z Rosji

OPEC przekazał Unii Europejskiej w poniedziałek, że obecne i przyszłe sankcje nałożone na Rosję mogą wywołać jeden z najgorszych w historii wstrząsów podaży ropy i że niemożliwe będzie zastąpienie tych ilości. Organizacja dodała, że nie będzie produkować więcej ropy.

Urzędnicy Unii Europejskiej przeprowadzili w Wiedniu rozmowy z przedstawicielami Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową w związku z wezwaniami do zwiększenia wydobycia i rozważania przez UE potencjalnych sankcji na rosyjską ropę. Unia Europejska powtórzyła apel, aby kraje produkujące ropę rozważyły, czy mogą zwiększyć dostawy, aby pomóc w schłodzeniu gwałtownie rosnących cen ropy.

Sekretarz generalny OPEC, Mohammad Barkindo powiedział, że potencjalnie OPEC może doświadczyć utraty ponad 7 milionów baryłek dziennie rosyjskiego eksportu ropy w wyniku obecnych i przyszłych sankcji lub innych dobrowolnych działań. Dodał, ze biorąc pod uwagę obecną perspektywę popytu, prawie niemożliwe byłoby zastąpienie takiej straty w wolumenach.

OPEC już oparł się wezwaniom Stanów Zjednoczonych i Międzynarodowej Agencji Energetycznej do pompowania większej ilości ropy w celu obniżenia cen.
Polecamy
Ze świata
Ropa na giełdzie w Londynie w cenie poniżej 100 USD za baryłkę

Ropa na giełdzie w Londynie w cenie poniżej 100 USD za baryłkę »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-07-06 8,33 7,74 7,74 3,45
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Exxon dostarczył paliwo SAF na Singapur-Changi

Exxon dostarczył paliwo SAF na Singapur-Changi

USA zaostrzają sankcje wobec Iranu

USA zaostrzają sankcje wobec Iranu