Rynek paliw na świecie

Przybędzie stacji Orlenu na Słowacji

e-petrol.pl
2022-04-13 / 09:34
Przybędzie stacji Orlenu na Słowacji

PKN Orlen poinformował, że zwiększy sieć stacji paliw na Słowacji o 25 nowych obiektów. Koncern będzie właścicielem łącznie 47 stacji i umocni pozycję w segmencie sprzedaży detalicznej na tym rynku.

PKN Orlen w komunikacie podkreślił, że nowe stacje będą zlokalizowane na terenie całej Słowacji m.in. w Bratysławie czy Koszycach, co ułatwi dalsze wzmacnianie rozpoznawalności marki.

Konsekwentnie wdrażamy strategię Grupy Orlen, inwestując w dynamiczny rozwój sieci stacji paliw nie tylko w Polsce, ale również w regionie. Jednym ze strategicznych i naturalnych kierunków w tym obszarze jest Słowacja. Inwestycje w sieć stacji paliw za granicą to ważny element wzmacniania międzynarodowej rozpoznawalności marki Orlen, ale też pozycji biznesowej. Szczególnie, że już teraz mamy 14,5 proc. udziału w rynku hurtowym na Słowacji. Dodatkowo po finalizacji połączenia z Grupą Lotos, do naszej sieci trafi kolejne 41 stacji w tym kraju i w ten sposób ugruntujemy mocną pozycję Grupy Orlen na rynku. W najbliższym czasie planujemy dalsze inwestycje w regionie i zakładamy pozyskanie kolejnych 100 stacji paliw – mówi cytowany w komunikacie spółki Daniel Obajtek, prezes zarządu.

W materiale prasowym podano, że umowa akwizycji 25 stacji na Słowacji już została podpisana, a proces przejęcia powinien rozpocząć się w czerwcu br. po uzyskaniu zgody słowackiego urzędu monopolowego. Wszystkie przejęte stacje paliw Orlenu na Słowacji po rebrandingu będą funkcjonowały pod marką Orlen.

Nowe stacje paliw na Słowacji, które trafią do Grupy Orlen to obiekty samoobsługowe. Dlatego, ze względu na swój charakter, docelowo będą one funkcjonowały pod marką Orlen Express. Kierowcy będą mogli zaopatrzyć się w paliwa Verva i Efecta, a płatność będzie możliwa przy dystrybutorze przy użyciu kart płatniczych lub paliwowych.

Prowadzone w ramach Grupy Orlen procesy akwizycyjne stacji paliw uzupełniają działania zmierzające do budowy jednej silnej multienergetycznej firmy, z mocną pozycją konkurencyjną w regionie Europy Środkowo-Wschodniej – podano w komunikacie. Przypomniano też, że realizacja środków zaradczych w ramach procesu fuzji PKN Orlen i Grupy Lotos oznacza wejście na nowy rynek poprzez przejęcie 144 stacji paliw na Węgrzech oraz dalsze umacnianie pozycji na Słowacji w związku z zakupem 41 obiektów. W momencie realizacji wszystkich ogłoszonych planów akwizycyjnych, w ramach Grupy Orlen będzie działać łącznie 88 stacji paliw na Słowacji.
Polecamy
Ze świata
Ropa na giełdzie w Londynie w cenie poniżej 100 USD za baryłkę

Ropa na giełdzie w Londynie w cenie poniżej 100 USD za baryłkę »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-07-06 8,33 7,74 7,74 3,45
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Exxon dostarczył paliwo SAF na Singapur-Changi

Exxon dostarczył paliwo SAF na Singapur-Changi

USA zaostrzają sankcje wobec Iranu

USA zaostrzają sankcje wobec Iranu