Rynek paliw na świecie

Główni traderzy naftowi zmniejszą import z Rosji

e-petrol.pl
2022-04-14 / 09:37
Główni traderzy naftowi zmniejszą import z Rosji

Światowe firmy handlowe planują ograniczyć zakupy ropy i paliw od rosyjskich spółek, aby uniknąć naruszenia sankcji Unii Europejskiej wobec Rosji - podała agencja Reutera.

Ważną datą jest tutaj 15 maja tego roku – wtedy mają wejść w życie ograniczenia UE dla dostaw, które nie będą „niezbędne” dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Europy.

Trafigura, duży nabywca rosyjskiej ropy, powiedział Reuterowi, że „będzie w pełni przestrzegać wszystkich obowiązujących sankcji". Spółka spodziewa się, że od 15 maja nabywane wolumeny będą dalej redukowane.

Vitol zadeklarował zaprzestanie handlu rosyjską ropą do końca 2022 roku. Gunvor i Glencore odmówili komentarza na temat wpływu unijnego terminu na ich zakupy - pisze Reuters.


Wczoraj Międzynarodowa Agencja Energetyczna (MAE) poinformowała, że rosyjska podaż wskutek ograniczeń zakupowych na rynku ropy może spaść o 3 mln baryłek dziennie od maja.
Polecamy
Ze świata
Ropa na giełdzie w Londynie w cenie poniżej 100 USD za baryłkę

Ropa na giełdzie w Londynie w cenie poniżej 100 USD za baryłkę »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-07-06 8,33 7,74 7,74 3,45
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Exxon dostarczył paliwo SAF na Singapur-Changi

Exxon dostarczył paliwo SAF na Singapur-Changi

USA zaostrzają sankcje wobec Iranu

USA zaostrzają sankcje wobec Iranu