Rynek paliw na świecie

Na wodach Tunezji zatonął tankowiec

e-petrol.pl
2022-04-19 / 09:37
Na wodach Tunezji zatonął tankowiec

Statek płynący z Gwinei Równikowej na Maltę zatonął w piątek, a marynarka tunezyjska uratowała wszystkich siedmiu członków załogi. Statek przewoził od 750 ton do tysiąca ton paliwa i wysłał wezwanie do pomocy w niebezpieczeństwie siedem mil od Gabes, na które odpowiedziała marynarka tunezyjska.

W sobotę tunezyjskie władze wszczęły dochodzenie w sprawie zatonięcia statku, które według ministerstwa środowiska było spowodowane złą pogodą. Lokalne media poinformowały, że Włochy zaoferowały pomoc i oczekuje się, że wyślą statek morski specjalizujący się w radzeniu sobie z katastrofami morskimi.

Ministerstwo obrony poinformowało w oświadczeniu przesłanym agencji Reutera, że w celu kontrolowania szkód środowiskowych tunezyjska marynarka wojenna będzie współpracować z krajami, które wyraziły chęć pomocy. Zostaną ustawione bariery, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się paliwa.
Słowa kluczowe: tankowiec, zatonięcie
Polecamy
Ze świata
Ropa na giełdzie w Londynie w cenie poniżej 100 USD za baryłkę

Ropa na giełdzie w Londynie w cenie poniżej 100 USD za baryłkę »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-07-06 8,33 7,74 7,74 3,45
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Exxon dostarczył paliwo SAF na Singapur-Changi

Exxon dostarczył paliwo SAF na Singapur-Changi

USA zaostrzają sankcje wobec Iranu

USA zaostrzają sankcje wobec Iranu