Rynek paliw na świecie

Rafinerie w Indiach zwiększają moce przerobowe

e-petrol.pl
2022-04-21 / 09:23
Rafinerie w Indiach zwiększają moce przerobowe

Przerób ropy naftowej przez indyjskie rafinerie zwiększył się w marcu o 6,4 proc. rok do roku do 5,28 mln baryłek dziennie (22,34 mln ton), wynika ze wstępnych danych rządowych. Popyt na paliwo w Indiach wzrósł w marcu do najwyższego od trzech lat poziomu, ponieważ rynek akumulował dostawy przewidując skoki cen, a złagodzenie ograniczeń związanych z COVID zwiększyło popyt.

Analityk z Refinitiv Ehsan Ul Haq uważa, że wraz ze wzrostem popytu rafinerie są zachęcane do zwiększania produkcji w celu zaspokojenia popytu. Ul-Haq dodał, że indyjskie rafinerie czerpią zyski z taniej rosyjskiej ropy, która sprzedawana jest z dyskontem wobec Brent około 35 USD za baryłkę, co prowadzi do uzyskania lepszych marż rafineryjnych.

Roczny import ropy w marcu nieznacznie wzrósł do 4,4 miliona baryłek dziennie w porównaniu z ubiegłym rokiem - wynika z danych śledzenia tankowców.
Polecamy
Ze świata
Ropa na giełdzie w Londynie w cenie poniżej 100 USD za baryłkę

Ropa na giełdzie w Londynie w cenie poniżej 100 USD za baryłkę »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-07-06 8,33 7,74 7,74 3,45
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Exxon dostarczył paliwo SAF na Singapur-Changi

Exxon dostarczył paliwo SAF na Singapur-Changi

USA zaostrzają sankcje wobec Iranu

USA zaostrzają sankcje wobec Iranu