Rynek paliw na świecie

Orlen chce wykorzystać wiatr na Litwie

e-petrol.pl
2022-04-26 / 09:33
Orlen chce wykorzystać wiatr na Litwie

W poniedziałek w Wilnie prezes PKN Orlen Daniel Obajtek powiedział, że Orlen zamierza wystartować na Litwie w aukcji na koncesje na morskie farmy wiatrowej. Spółka przygotowuje się też do budowy wiatrowych farm lądowych wokół rafinerii w Możejkach.

Podczas konferencji prasowej z ministrem energii Dainiusem Kreivysem Obajtek powiedział, że koncern jest zainteresowany koncesjami na offshore na Bałtyku i jest w przededniu inwestycji w ponad 50 MW lądowych mocy wiatrowych wokół Możejek.

Z zapowiedzi prezesa PKN Orlen wynika, że lądowa farma wokół Możejek powinna powstać w ciągu dwóch lat. Orlen wystartuje w aukcji na koncesje na morskie farmy wiatrowej o mocy 700 MW w litewskiej części Bałtyku, ale także będzie startować w dalszych postępowaniach, które litewski rząd będzie ogłaszać w 2024 i 2025 r.

Obajtek spotkał się też w poniedziałek z premier Litwy Ingridą Szimonyte. Jak poinformował Orlen, rozmowy były poświęcone przede wszystkim dywersyfikacji i bezpieczeństwu energetycznemu.
Polecamy
Ze świata
TotalEnergies proponuje rabat wakacyjny

TotalEnergies proponuje rabat wakacyjny »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-06-29 8,45 7,82 7,89 3,49
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

TotalEnergies proponuje rabat wakacyjny

TotalEnergies proponuje rabat wakacyjny

Avia ma sto stacji

Avia ma sto stacji