Rynek paliw na świecie

Wzrost zapasów ropy w USA, spadek zapasów paliw

e-petrol.pl
2022-04-28 / 09:47
Wzrost zapasów ropy w USA, spadek zapasów paliw

Amerykańskie zapasy ropy wzrosły słabiej niż oczekiwano, podczas gdy zapasy paliw nadal spadały – wynika z opublikowanych w środę danych Energy Information Administration.

Zapasy ropy naftowej wzrosły o 692 tys. baryłek w tygodniu poprzedzającym 22 kwietnia do 414,4 mln baryłek - to mniej niż oczekiwali analitycy w ankiecie agencji Reutera spodziewający się wzrostu o 2 mln baryłek.

Zapasy paliw spadły, ponieważ Stany Zjednoczone nadal eksportują produkty, takie jak olej napędowy. Zapasy destylatów, które obejmują olej napędowy i olej opałowy, spadły w ciągu tygodnia o 1,4 miliona baryłek do 107,3 miliona baryłek.

Zapasy destylatów stale spadają, częściowo z powodu dużego popytu na produkty amerykańskie za granicą, który wzrósł od inwazji Rosji na Ukrainę. Rosja jest największym eksporterem produktów rafineryjnych, a część krajów już nie chce ich importować. W związku z tym zaopatrzenie rynku europejskiego przejęły Stany Zjednoczone – w tym roku codziennie eksportują 6,3 mln baryłek produktów rafinowanych, czyli o 25 proc. więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej.

Zapasy benzyny w USA spadły w ciągu tygodnia o 1,6 miliona baryłek, w porównaniu z oczekiwaniami na wzrost o 808 tys. baryłek.

Zapasy ropy naftowej w centrum dostaw w Cushing w stanie Oklahoma wzrosły w zeszłym tygodniu o 1,3 miliona baryłek, podała agencja EIA.


Polecamy
Ze świata
Ropa na giełdzie w Londynie w cenie poniżej 100 USD za baryłkę

Ropa na giełdzie w Londynie w cenie poniżej 100 USD za baryłkę »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-07-06 8,33 7,74 7,74 3,45
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Exxon dostarczył paliwo SAF na Singapur-Changi

Exxon dostarczył paliwo SAF na Singapur-Changi

USA zaostrzają sankcje wobec Iranu

USA zaostrzają sankcje wobec Iranu