Rynek paliw na świecie

Trafigura przestaje kupować ropę od Rosnieftu

e-petrol.pl
2022-04-28 / 09:51
Trafigura przestaje kupować ropę od Rosnieftu

Trafigura, międzynarodowy trader, całkowicie przestanie kupować ropę od Rosnieftu do 15 maja 2022 r., a także zmniejszy wolumen produktów naftowych kupowanych od rosyjskiej firmy.

Dodatkowo do 15 maja Trafigura obiecała, że zmniejszy wolumen zakupów produktów naftowych od Rosnieftu, kupując tylko ilości niezbędne dla konsumentów europejskich. Wcześniej agencja Reutera, powołując się na źródła, ogłosiła również plany innych traderów ropą dotyczące  zakończenie handlu rosyjską ropą do 15 maja.   
Trafigura jest jednym z największych międzynarodowych traderów zajmujących się handlem towarami. Firma współpracuje z Rosnieftem nie tylko kupując jej ropę. Pod koniec 2020 roku Trafigura nabyła 10 proc. udziałów we flagowym projekcie Rosnieftu Vostok Oil za 7 mld euro. 

Ponadto konsorcjum Rosnieftu, UCP Investment Group i Trafigura jest właścicielem indyjskiej Nayara Energy Limited, która jest właścicielem rafinerii Vadinar.


Polecamy
Z kraju
Kolejna sieć proponuje wakacyjne rabaty

Kolejna sieć proponuje wakacyjne rabaty »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-06-29 8,45 7,82 7,89 3,49
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

e-petrol.pl: na stacjach może być taniej

e-petrol.pl: na stacjach może być taniej

TotalEnergies proponuje rabat wakacyjny

TotalEnergies proponuje rabat wakacyjny