Rynek paliw na świecie

Embargo na rosyjską ropę coraz wyraźniejsze

e-petrol.pl
2022-04-29 / 09:52
Embargo na rosyjską ropę coraz wyraźniejsze

W czwartek ceny ropy wzrosły po doniesieniach, że Niemcy nie sprzeciwiają się już embargu na rosyjską ropę, co może jeszcze bardziej zmniejszyć dostawy na światowym rynku.

Giełda reagowała na doniesienia mediów po słowach niemieckiego ministra gospodarki Roberta Habecka, który powiedział, że największa gospodarka UE poradzi sobie z embargiem UE na import rosyjskiej ropy. Niemcy w dużym stopniu polegają na rosyjskim imporcie energii, ale kraj ma nadzieję znaleźć sposób na zastąpienie rosyjskiej ropy dostawami z innych kierunków.  

Przed wojną na Ukrainie rosyjska ropa stanowiła około jednej trzeciej dostaw Niemiec. Miesiąc temu Habeck powiedział, że kraj zmniejszył swoją zależność importową od rosyjskiej ropy do 25 proc.

Na skutek doniesień z Europy kontrakty terminowe na ropę Brent wzrosły po południu o 1,89 USD do 107,21 USD za baryłkę a gatunek West Texas Intermediate podrożał o 2,61 USD lub 2,6 proc do 104,63 USD.
Polecamy
Ze świata
Ropa na giełdzie w Londynie w cenie poniżej 100 USD za baryłkę

Ropa na giełdzie w Londynie w cenie poniżej 100 USD za baryłkę »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-07-06 8,33 7,74 7,74 3,45
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Exxon dostarczył paliwo SAF na Singapur-Changi

Exxon dostarczył paliwo SAF na Singapur-Changi

USA zaostrzają sankcje wobec Iranu

USA zaostrzają sankcje wobec Iranu