Rynek paliw na świecie

Ropa ESPO trafi do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

e-petrol.pl
2022-05-04 / 09:05
Ropa ESPO trafi do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Największy na świecie niezależny trader na rynku ropy - firma Vitol, załadowała w tym tygodniu ładunek rosyjskiej ropy ESPO Blend dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Z danych Refinitiv, Kpler i Vortexa wynika, że tankowiec Suezmax Kriti Breeze, wyczarterowany za 2,3 miliona USD, załadował 740 tys. baryłek ropy z dalekowschodniego portu Kozmino 3 maja i zmierza do portu Fujairah. Według danych tankowiec ma wyładować ładunek w Fujairah pod koniec maja lub na początku czerwca.

Handlowcy, którzy regularnie śledzą ropę ESPO, są zdania, że zazwyczaj ten gatunek ropy był sprzedawany do Azji Północnej.

Jak przypomniała agencja Reutera, Vitol wcześniej powiedział, że wolumeny handlu rosyjską ropą „znacznie zmniejszą się w drugim kwartale, gdy zmniejszą się bieżące zobowiązania umowne” i możliwe będzie embargo na handel rosyjską ropą w Europie do końca 2022 roku.
Polecamy
Ze świata
TotalEnergies proponuje rabat wakacyjny

TotalEnergies proponuje rabat wakacyjny »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-06-29 8,45 7,82 7,89 3,49
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

TotalEnergies proponuje rabat wakacyjny

TotalEnergies proponuje rabat wakacyjny

Avia ma sto stacji

Avia ma sto stacji