Rynek paliw na świecie

Tokio nie wprowadzi od razu zakazu na ropę z Rosji

e-petrol.pl
2022-05-06 / 09:20
Tokio nie wprowadzi od razu zakazu na ropę z Rosji

Władze w Tokio popierają antyrosyjskie sankcje, ale nie wprowadzą natychmiastowego zakazu dostaw rosyjskiej ropy, powiedział japoński minister gospodarki, handlu i przemysłu Koichi Hagiuda na konferencji prasowej podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych.

Według ministra Tokio zamierza nałożyć tylko te sankcje, na które może sobie pozwolić. Zaznaczył jednocześnie, że Japonia zgodziła się co do konieczności zwiększenia produkcji LNG w celu zmniejszenia uzależnienia od dostaw z Rosji. Minister argumentował to tym, że zasoby Japonii są ograniczone i trudno jest od razu zastosować się do embarga na ropę z Rosji.

Władze Japonii sporządziły listę trudnych do zastąpienia zasobów, które kraj importuje z Rosji. Na liście znajdują się właśnie surowca, w tym ropa, LNG, węgiel, koks, pallad, żelazostopy do produkcji stali czy surowce do produkcji półprzewodników. Według raportu agencji w marcu Japonia była uzależniona od rosyjskiego eksportu ropy w 3,6 proc., LNG w 8,8 proc., palladu w 43 proc. i żelazochromu w 50 proc.
Słowa kluczowe: embargo na ropę, Japonia
Polecamy
Z kraju
Kolejna sieć proponuje wakacyjne rabaty

Kolejna sieć proponuje wakacyjne rabaty »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-06-29 8,45 7,82 7,89 3,49
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

e-petrol.pl: na stacjach może być taniej

e-petrol.pl: na stacjach może być taniej

TotalEnergies proponuje rabat wakacyjny

TotalEnergies proponuje rabat wakacyjny