Rynek paliw na świecie

W USA cena oleju napędowego bije nowe rekordy

e-petrol.pl
2022-05-06 / 09:29
W USA cena oleju napędowego bije nowe rekordy

Ceny diesla w Stanach Zjednoczonych osiągnęły nowy rekord na poziomie 1,6 USD za litr, to prawie o 20 proc. więcej niż koszt 1 litra benzyny.

Koszt tankowania benzyny w kraju oscylował na tym samym poziomie w zeszłym tygodniu, ale cena oleju napędowego nawet nie myśli o zatrzymaniu.

Rosnące koszty diesla przełożą się na wzrost cen towarów konsumpcyjnych, ponieważ olej napędowy jest głównym paliwem dla ciężarówek w kraju, które przewożą około 70 proc. tego typu produktów na terenie całych Stanów. W porównaniu ze średnią z zeszłego roku ceny oleju napędowego wzrosły o ponad 75 proc. Ekspert ds. logistyki Uniwersytetu Syracuse, profesor Patrick Penfield, powiedział, że każdy 10 proc. wzrost cen paliw zwiększa inflację w kraju o 3 proc.

Należy zauważyć, że w ubiegłym tygodniu, według szacunków Departamentu Energii USA, zapasy średnich destylatów w kraju spadły o 2,3 mln baryłek, tydzień wcześniej - o 1,4 mln baryłek.
Słowa kluczowe: ceny paliw w USA
Polecamy
Ze świata
Ropa na giełdzie w Londynie w cenie poniżej 100 USD za baryłkę

Ropa na giełdzie w Londynie w cenie poniżej 100 USD za baryłkę »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-07-06 8,33 7,74 7,74 3,45
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Exxon dostarczył paliwo SAF na Singapur-Changi

Exxon dostarczył paliwo SAF na Singapur-Changi

USA zaostrzają sankcje wobec Iranu

USA zaostrzają sankcje wobec Iranu